Půjčky od lichvářů

Neustále se z médií dozvídáme o případech lidí, kteří si vzali půjčky od lichvářů. A proč se o nich dozvídáme z médií? Protože nedopadli dobře! Ne nadarmo se lichvě říká již od pradávna také úžera – tedy závazek nepřiměřený k tomu, co díky němu získáte. Může se tak jednat o půjčky s vyšší než 100% úrokem. Taky vám teď přeběhl mráz po zádech? Na lichváře si je zkrátka třeba dávat pozor!

 

Jak poznat lichváře?

 
No, jo. Možná si ale právě teď říkáte: „To se jim to radí! Jak poznat lichváře, když je někdy k nerozeznání od solidního zástupce nebankovní společnosti?“ A tváří se tak solidně, že?
 
Nejčastěji by vás mělo varovat následující (ale nejen to!):
  • Nabízí půjčku s příliš vysokým úrokem a nesmyslně vysokými sankcemi: Kvůli 20 000 Kč přeci nepřijdete o byt, nebo ano?
  • Netrvá na písemné smlouvě a stačí mu ústní dohoda stvrzená podáním ruky. Nebo vám dá podepsat smlouvu, která je ale trochu odlišná od toho, na čem jste se domluvili. Vše pak smázne slovy, že se přeci můžete lidsky dohodnout a věříte si, ne?
  • Nutí vás vše rychle podepsat s tím, že si tu smlouvu nemusíte číst, protože jste přeci všechno probrali a věříte si, ne? A nakonec doma zjistíte, že jste podepsali něco jiného, než jste si mysleli.
 
Vyvarujete-li se takového nečestného jednání, dokonce nezákonného, ušetříte si mnoho starostí a peněz. A navíc, vždy existují i jiné možnosti. Věděli jste, že třeba taková P2P půjčka vám může v rámci online aukce úrok dokonce snížit? Zjistěte víc hned teď!
 
 
 

Nezávazná žádost o půjčku

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h

Znáte nás z médií...