Novinky

říjen 2016
Benefi.cz rychlejší s novým serverem

Z úterý na středu Benefi.cz po více než roce a půl posiluje hardware serveru a přechází na zcela nový výkonný server. Tento krok, které IT oddělení Benefi učinilo, přispěje až k 3x rychlejšímu načítání stránek a zároveň k rychlejšímu načítání statistik pro investory. Samozřejmostí je zálohování několikrát za den, aby data všech uživatelů a peníze investorů byly pod naprostou ochranou. 
 

červenec 2016
Benefi se stalo členem nebankovního registru klientských informací

Společnost Benefi a.s. se snaží o odpovědné úvěrování a proto se nově stává členem úvěrového registru CNCB (Czech Non-Banking Credit Bureau). Jedná se o největší nebankovní registr klientských informací v ČR. Benefi se bude moci již brzy aktivně dotazovat do registru ohledně zadluženosti klientů a půjčovat pouze klientům, kteří mají na splácení. Díky tomu si Benefi slibuje mnohem menší riziko nepslácení, tak jako po vstupu do registru SOLUS, kde míra nesplácených úvěrů klesla o více než 50 %. Více informací o registru zde.
 

červen 2016
Mobilní verze Benefi.cz

Dnešním dnem jsme spustili kompletní mobilní verzi webu, včetně všech funkcní pro investory a stejně tak i pro žadatele o půjčku. Investoři tak mohou všechny své investice provádět kdekoliv díky mobilní verzi, která je intuitivní a obsahuje všechny funkce jako plná verze webu. Stejně tak žadatelé o půjčku mohou snadno požádat o půjčku prostřednictvým mobilního webu Benefi.cz a nemusejí tak zapnout ani počítač. 
 

červen 2016
Benefi slaví 1 rok půjčkami za 40 mil. Kč

Platforma na zproztředkování půjček Benefi dnes slaví 1 rok. Přípravy na spuštění však začali již v polovině roku 2014 a celých 8 měsíců trvalo komplětně vymyslet a naprogramovat celé Benefi.cz. Za první rok existence jsme obdrželi více jak 19 tis. žádosti o půjčku. Více než 700 půjček bylo vyplaceno v celkové hodnotě přes 40 mil. Kč a investoři tak ušetřili žadatelům o půjčku více než 17 mil. Kč. Myšlenka zakladatelů kde Lidé půjčují lidem se ukázala jako správná. I nadále však budeme pracovat na vylepšení a dalších novinkách jak pro investory tak pro žadatele o půjčku. 
 

duben 2016
Na Benefi.cz půjčky již za miliardu

Platforma Benefi.cz, kde lidé půjčují lidem se těší velkému zájmu žadatelů o půjčku. Od spustění projektu až po duben letošního roku byla žádáno o půjčky v hodnotě více než 1 miliarda Kč! Je vidět, že trend půjček mezi lidmi získavá větší podvědomí i u širší populace. Benefi.cz děkuje všem žadatelům o půjčku, kterým pomohlo přefinancovat jejich drahé a někdy až predátorské půjčky. 
 

únor 2016
Petra Čapková bude řídit risk management v Benefi

Dlouholeté zkušenosti z bankovního sektoru s řízením kreditního rizika retailových produktů, zkušenosti s vytvářením strategie prevence podvodů a spolupráci s registry dlužníků Solus a Credit Bureau. To vše si přináší nová risk manažerka Petra Čapková ze ZUNO Bank do Benefi. Ve startupu internetového podnikatele Pavla Matouška bude řídit celý risk management.
 

únor 2016
Upozornění na nové aukce

Nové jsme přidali možnost nechat si zasílat na email upozornění na nové aukce. Naleznete jej v seznamu aktuálních žádostí o půjčku. Je možné odebírat pouze všechny aukce, na druhou stranu v emailu naleznete informace jak o půjčce tak o žadateli včetně typu a výše příjmu. Dále jsme prozatím vypnuli vyhledávání aukcí dle filtru. 
 

únor 2016
Benefi ruší poplatek za vymáhání

Po změně obchodních podmínek došlo ke zrušení poplatku za vymáhání u půjček, které jsou zesplatněné. Benefi tak vymáhá pro investory všechny pohledávky na své náklady. Zároveň se Benefi a.s. stává v následujících dnech stane aktivním dotazovatelem do úvěrového registru SOLUS. Dále je možné investovat již od 200 Kč. Všechny novinky naleznete zde
 

prosinec 2015
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016

Příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2016, vám přeje celý tým Benefi.cz. Těšíme se na vás v novém roce, kde pro vás připravujeme spousty novinek. 
 

prosinec 2015
Benefi.cz je novým členem úvěrového registru klientů Solus

Akciová společnost Benefi.cz se stala novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus. Rychle rostoucí startupový projekt internetového podnikatele Pavla Matouška tak může investorům poskytnout lepší servis a přesněji ohodnotit rizika při zprostředkování půjček. Více informací v tiskové zprávě.
 

prosinec 2015
Infografika - jaký je průměrný žadatel o půjčku?

Připravili jsme pro investory přehlednou infografiku, aby se mohli podívat kdo je typycký žadatel o půjčku na Benefi. Je to muž se středoškolským vzděláním s maturitou, který žije s další dospělou osobou v domácnosti. Zároveň bydlí v nájmu a pochází ze středočeského kraje a chce si půjčit kolem 50 000 Kč. Kompletní infografika zde.
 

listopad 2015
Levnější vymáhání pro investory

Benefi jde naproti investorům, kteří pohánějí motor Benefi svými investiceni do půjček. A proto jsme se rozhodli zlevnit náklady na vymáhání a to rovnou na polovinu. Od dnešního dne, je poplatek za vymáhání pohledávek stanoven pouze na 10 procent místo původních dvaceti. Pokud jsou náklady na vymáhání vyšší než poplatek, který uhradí investor, Benefi doplatí zbytek ze svého, tak jako to platilo i nyní.
 

říjen 2015
Aukce s pevným úrokem

Na žádost našich uživatelů jsme zavedli aukce s pevným úrokem. Investoři tak při vkládaní své nabídky na půjčku zadávají pouze částku bez úroku, který je předem daný risk oddělením Benefi.cz. Pro investory to dává výhodu, že jejich nabídku nikdo nemůže přehodit, tudíž z aukce nemohou vypadnout. Žadatelé o půjčku tak získavají od Benefi.cz lepší úrok než kdyby šli do aukce a především rychlost profinancování jejich žádosti. Jak investoři, tak žadatelé ušetří čas a získají odpovídajíci úrok nebo zhodnocení. Reverzní aukce i nadále zůstávají, tudíž investoři mohou vkládat nabídky jak do aukcí s pevným úrokem, tak pohyblivým. 
 

září 2015
Vylepšené vyhledávání a další novinky

Systém Benefi se neustále vyvíjí a proto jsme rádi, že vám můžeme oznámit co nového jsme pro vás přichystali. 

1) ?Vylepšené vyhledávání a vlastní filtry
Nově je možnost v seznamu aukcí filtrovat aukce a nezobrazovat tak aukce profinancované ze 100 % nebo ukončené aukce (žádosti o půjčku). Dále máte možnost si uložit Vaše oblíbené filtry ve vyhledávání, abyste je nemuseli složitě znovu zadávat.

2) Vlastní poznámky k aukcím
U každé aukce si nyní můžete poznačit Vaši soukromou poznámku, kterou uvidíte pouze Vy. 

3) Méně blokovaných peněz
Až donedávna pokud jste dali nabídku např. na 10 tis. Kč a byla částečně překonána jiným investorem, tak váš kredit, celých 10 tis. Kč byl stále blokován. Nyní je nově vaše nabídka upravena na nižší částku a zbylá část uvolněná pro další investice. Tedy když je vaše nabídka přehozena v našem případě o 5 tis Kč, máte blokováno pouze 5 tis. Kč namísto původních 10 tis. Kč. 
 

září 2015
Co jsou P2P půjčky a jak fungují? Ptejte se internetového podnikatele Pavla Matouška

Půjčky P2P (peer-to-peer) už dorazily i do Česka. Tento sytém funguje bez účasti bank. Lidé si tak mohou peníze půjčovat přímo mezi sebou. Portály, které tyto služby nabízejí, přímo spojují zájemce o půjčku s investory, kteří na druhé straně hledají zhodnocení svých financí. Jak celý systém funguje? Jaké jsou jeho výhody? Ptejte se internetového podnikatele Pavla Matouška v úterý 15. září od 14.00.

Pavel Matoušek je podnikatel, díky jehož vedení vzniklo několik fungujících projektů, jako například portál AAAPoptavka.cz zabývající se zprostředkováním obchodních příležitostí. Později se Pavel Matoušek stal spoluzakladatelem internetového portálu Hyperzboží.cz a slevového portálu Hyperslevy.cz.

 

srpen 2015
Jaký je trh P2P půjček v ČR?

Peer to peer půjčky jsou na vzestupu, jak ve světě tak u nás v České republice. Společnost Benefi a.s. nabízí jako první společnost na českém trhu P2P půjčky kompletně řešené online. Už žádné písemné smlouvy. Už žádné chození na poštu. Potřebujete-li půjčit peníze, s námi vše vyřídíte jednoduše a hlavně rychle z pohodlí domova pomocí mobilního telefonu, tabletu či běžného počítače. Nemusíte absolvovat zbytečnou a zdlouhavou schůzku s obchodním zástupcem úvěrové společnosti, případně přeposílat písemné smlouvy sem a tam. Na rozdíl od mnohých jiných, na Benefi.cz neplatíte žádné poplatky předem za poskytnutí online půjčky. Zadání žádosti i vystavení aukce je zcela ZDARMA. Poplatek hradíte až ze skutečně čerpaných a zaslaných peněz, které dorazí na váš bankovní účet.   
Jedině na Benefi tak máte možnost získat půjčku opravdu dle vašich vlastních podmínek.
 

červenec 2015
?Investujte s Benefi bezpečně a anonymně


Na Benefi se nemusíte obávat svého soukromí. Benefi jako první systém peer to peer (P2P) půjček nabízí možnost investovat bezpečně a anonymně. Dlužník tak neuvidí žádné vaše údaje kromě přezdívky a vy tak můžete ?na Benefi.cz investovat bezpečně a anonymně.
Služba je na Benefi pro všechny registrované investory zcela zdarma, stačí po registraci přejít na Anonymní investování a potvrdit komisionářskou smlouvu.  Poté bude ve všech vašich investicích jako investor vystupovat "Benefi a.s. jako komisionář". Tudíž dlužník ve smlouvě neuvidí žádné vaše údaje, dokonce ani jméno a příjmení. Benefi a.s. jako komisionář vystupuje svým jménem, ale na účet kominenta (investora).
 

červen 2015
Benefi snižuje roční úrok až na 6 %

Společnost Benefi a.s. jako leader na trhu s peer-to-peer půjčkami jde ještě dál. Místo minimálního úroku 8 % za rok, nyní nabízí nejbonitnějším klientům až 6 % p.a. Každý žadatel o půjčku obdrží od Benefi.cz roční úrok dle jeho bonity, který je vypočítáván a schválen credit risk oddělením Benefi a.s. Avšak i když žadatel o půjčku obdrží od Benefi např. roční úrok 16 %, tak i přesto, pokud se investorům zamlouvá může získat klidně úrok 6 %. Půjčky na Benefi.cz fungují jako reverzní aukce, tedy jednotlivý investoři se předhánějí, kdo nabídne lepší a výhodnější úrok pro žadatele o půjčku. Žadatel po obdržení finančních prostředků od investorů má dvě možnosti jak pokračovat. Za 1) může si ihned nechat vyplatit půjčku na svůj ověřený bankovní účet a nebo za 2) Může nechat aukci o půjčku dál běžet, aby mu investoři nabídli lepší úrok. Benefi - výhodněji než v bance
 

červen 2015
Benefi.cz spouští pro webmastery partnerský program

Společnost Benefi a.s. připravila pro majitele webových stránek partnerský program. Každý majitel webových stránek se může zaregistrovat do partnerského programu na Benefi.cz ZDARMA a nechat vydělávat své www stránky umístěním jednoduchého HMTL kódu. K dispozici jsou pro partnery jak bannery pro žadatele o půjčku a pro investory, tak především možnost vložení na své stránky pomocí iFrame kódu formulář pro online vyplnění žádosti o půjčku. Více o partnerské programu a registraci můžete provést zde.
 

červen 2015
Úspěšný internetový podnikatel Pavel Matoušek spouští projekt P2P půjček

Benefi.cz, to je název nového projektu úspěšného internetového podnikatele Pavla Matouška. Server Benefi.cz bude zprostředkovávat tzv. peer-to-peer půjčky založené na systému klient-klient. Tento způsob půjčování peněz je již dlouhá léta etablovaný v zahraničí a v posledních letech proniká i na český trh. Je určený především žadatelům, kteří nechtějí nebo nemohou dosáhnout na klasické bankovní či nebankovní půjčky. Dozajista ale upoutá i pozornost investorů, kteří hledají nové zajímavé možnosti, jak zhodnotit své peníze.

Systém peer-to-peer půjček funguje jednoduše. Člověk, který potřebuje půjčit peníze si podá online žádost, která projde ověřením. Je-li vše v pořádku a žádost je schválena, pokračuje dále se základní navrženou úrokovou sazbou do aukce, tato sazba je zároveň tou nejvyšší možnou. Rozhodnou-li se investoři do dané půjčky investovat, v online aukci nabízejí žadateli výhodnější úrok.

Investoři v systému serveru Benefi.cz uvidí přehledně zobrazené aukce a mohou si vybrat, do které se zapojí. Je na nich, zda si vyberou půjčky s nižším úročením, a budou tak zhodnocovat své peníze pomaleji, nebo zda zvolí vyšší procenta. Pro inevstory je nejvýhodnější možností diverzifikace a rozdělení peněz mezi více žadatelů. Investovat může každý již od částky 1 000 Kč, horní hranice je pak u jednotlivých půjček 100 000 Kč. Investoři tak mají jedinečnou možnost zhodnotit své peníze, aniž by museli investovat statisíce, nebo dokonce miliony.

A jak je to s obávanými poplatky? Za nabídnutí půjčky neplatí investor vůbec nic. Za podání žádosti o půjčky se také nic neplatí. Poplatek se hradí až ze zapůjčených peněz. V případě investorů se jedná o 2 % z proinvestované částky. Dlužníci zaplatí 5 % z celkové splatné částky, a to ještě pouze v případě kladného vyřízení žádosti a načerpání finančních prostředků.

 

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h

Znáte nás z médií...