Průvodce investováním

  • Jak začít s investováním na Benefi.cz?
  • Přečtěte si jakou zvolit strategii
  • Získejte tipy pro investování

Kdo může s Benefi investovat své peníze?

Investování s Benefi je tak jednoduché a intuitivní, že je opravdu pro každého, kdo chce zhodnotit své peníze. Omezením je pouze věk, musíte být starší 18 let, a převod minimální částky 1 000 Kč na svůj účet na Benefi.cz. Tyto peníze jsou stále vaše, ale slouží jako váš investiční kapitál, který dále přerozdělujete a investujete.

Jak velké částky musím nebo můžu investovat?

Výše investice do jedné půjčky je omezena, může být od 200 do 10 000 Kč. Celková výše vašeho investičního kapitálu (tedy hodnota všech vašich investic dohromady) omezena není.

Jak často musím investovat?

Jak často budete chtít. Registrace investora na portále Benefi.cz není časově omezena. Můžete investovat každý den, nebo třeba jen jednou ročně. Na Benefi.cz máte vše ve svých rukou. To jsou investice dle vašich podmínek.

Kolik mohu s Benefi vydělat?

To záleží na vašich možnostech. Rozhodující je samozřejmě, o jak vysoké půjčky se zajímáte, s jakým úrokem, a také na typu půjčky, tedy míře rizika. U půjčky s výpisy z registrů (tedy nejméně rizikových půjček) se hrubý roční výnos* pohybuje okolo 10 - 20 %, půjčky bez výpisu z registrů jsou více rizikové, a proto se zde hrubý výnos* pohybuje okolo 20 - 35 % avšak bez odečtení řádně nesplácených půjček.

Jak rizikové jsou investice na Benefi?

Velkou roli zde hraje, o jaké typy půjček se zajímáte. Půjčky s vyšším zhodnocením jsou samozřejmě více rizikové a s tím je třeba počítat. Přesto se však snažíme, abychom žádosti o půjčku schvalovali jen těm žadatelům, kteří jsou schopni půjčku pravidelně splácet.

Jak mohu riziko minimalizovat?

Pro minimalizaci rizika doporučujeme své investiční portfolio co nejvíce rozložit. Investovat jak do více půjček, tak do lépe jištěných půjček. Je zde menší výnos, ale tím pádem i menší riziko pro investory.

Jak funguje založení účtu na Benefi?

Každý investor, který chce své finanční prostředky investovat na portálu Benefi.cz, musí mít založen účet, na který převede minimálně 200 Kč. Převedené peníze patří stále investorovi a Benefi nemá žádné právo s nimi nijak nakládat bez vašich pokynů. Kdykoli si můžete peníze převést zpět na svůj soukromý ověřený bankovní účet.

Nemohu o své peníze na účtu přijít?

Nikdy. Peníze na účtu jsou pouze vaše a jen vy s nimi nakládáte.

Kdo rozhoduje o mých investicích?

Pouze vy sami. Je jen na vás, kolik, komu, za jakých podmínek, a kdy půjčíte.

Jak vydělat co nejvíce?

Nejvýnosnější jsou samozřejmě půjčky, které jsou ale zároveň nejrizikovější. Proto doporučujeme investici rozložit do více půjček, a tím míru rizika snížit.

Za jak dlouho mohu očekávat první zisk?

První zisk očekávejte s první splátkou vaší půjčky, do které jste investovali. Záleží, na jakou dobu jste své peníze půjčili, od toho se odvíjí doba splácení, a tedy i doba, kdy máte všechny své peníze (včetně zisku v podobě úroku) zpět.

Kolik mi investování zabere času?

Minimum. Vše je přehledně online a můžete tak sledovat nové žádosti o půjčku (aukce) kdykoliv a kdekoliv.

Mohu mít jako investor na Benefi.cz více uživatelských ůčtů?

Ano, investoři na Benefi mají různé strategie investování. Aby tyto strategie dobře rozlišili tak si na Benefi.cz založí více uživatelských účtů, aby na každém účtu mohli realizovat jinou strategii. Každý účet musí být registrován na jiný email.

Závěrem pár tipů pro úspěšné investování:

  • Je dobré si na začátku stanovit svou investiční strategii a té se dlouhodobě držet.
  • Snižte své riziko, rozložte své investice na více i méně výnosné.
  • Sledujte aukce alespoň každý týden, abyste byli v obraze, kde se pohybují průměrné úrokové sazby a výnosy půjček.

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h