Návody na investování mohou být velmi užitečné, ovšem ne všechny

 
Stejně tak, jako bychom měli prověřovat všechny investiční možnosti a nástroje, tak bychom neměli slepě důvěřovat jednotlivým návodům na investování. Ano, návody na investování někdy vypadají velmi lákavě a snadno, zdání ovšem může klamat. Proto právě v těchto případech platí dvojnásob “nedůvěřuj, ale prověřuj”.
 

Jak by měly vypadat návody na investování, kterými je dobré se nechat inspirovat?

  • Důvěryhodný návod na investování rozhodně nevypadá tak, že se v něm tvrdí, že toto je jediná zaručená cesta, jak investovat peníze, jak řídit své investice. Investujeme své peníze, proto bychom měli být maximálně obezřetní, komu a čemu budeme důvěřovat.
  • Jak radí mnohé investiční weby, je dobré se učit od profíků, kteří již mají zkušenosti v oboru. Jejich cesta může být jiná než ta vaše, je ovšem vždy lepší, učit se od úspěšných. Na to pamatujte, až budete pročítat návod na investování od neznámého člověka, kterého živí maximálně to, že jste si koupili jeho online návod na to, jak zbohatnout díky investicím.
  • Měly by obsahovat konkrétní rady a tipy, do čeho investovat – ve smyslu typů produktů a investičních nástrojů. V tomto případě ovšem buďte pozorní – je třeba rozlišit skutečné tipy od těch předem domluvených, jakože zaručených tipů, které budou výhodné nakonec jen pro autora návodu.
  • Měly by vám pomoci se rozhodnout, do čeho investovat, jaké vůbec existují tipy investic, a které jsou pro vás vhodné, s přihlédnutím k tomu, jak moc jste ochotni riskovat. Jsou pro vás lepší krátkodobé investice? Nebo naopak dlouhodobé investiční možnosti? Měly by vám pomoci naučit se hodnocení investic, minimálně v tomto ohledu.
 
Mějte na paměti, že existují možnosti investování, o kterých mnohé návody na investování mlčí. Mezi takové patří investice do online P2P půjček. Chcete se dozvědět víc?
 
 

 

 

Aktuální žádosti o půjčku

Více žádostí o půjčku

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h