Kolektivní investování je lákavá možnost pro týmové hráče

 
Kolektivní investování nebo také investování do podílových fondů je velmi zajímavá investiční možnost. Podílové fondy jsou zřizovány investičními společnostmi proto, aby kumulovaly peněžní vklady a investovaly je do akcií, dluhopisů nebo podílových listů jiných fondů.
 
To, že jste vložili peníze do podílových investičních fondů, ovšem neznamená menší riziko než v případě jiných investičních možností. Vždy záleží na tom, jakou investiční strategii zvolíte, popřípadě, dle jaké investiční strategie se investuje v rámci konkrétního podílového fondu. Každý podílový fond musí mít ze zákona svůj statut, ve kterém jsou zapsány údaje o investiční politice fondu, o tom, zda je fond otevřený či uzavřený, o způsobu nakládání s výnosy a mnohé další.
 
Kolektivní investování má své nevýhody, má ovšem bezesporu své výhody. Mezi největší patří ta, že coby investoři nemusíte sami sledovat vývoj na trhu a přemýšlet, jak diverzifikovat své investiční portfolio. To udělá investiční společnost za vás. Kolektivní investování a podílové fondy jsou vždy spojeny s poplatky, a to především poplatkem vstupním a poplatky správcovskými.
 
Zajímají vás i další možnosti investování? Investice do P2P půjček jsou skvělou možností, jak zhodnotit své volné finanční prostředky.
 
 

Aktuální žádosti o půjčku

Více žádostí o půjčku

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h