Investiční poradci aneb Od koho si nechat poradit?

 
Investiční poradenství je pro každého (a obzvlášť začínajícího) investora velmi důležité, hlavně pro ty z vás, kteří neinvestujete na vlastní pěst, ale za pomoci investičního zprostředkovatele či v některém z podílových fondů. Když si vybíráte investičního poradce, je dobré si nejprve na internetu a v diskusích prověřit jeho jméno, zda někde nefiguruje v nějakých neblahých souvislostech. Ideální je pak, jako ve všech oblastech, doporučení od důvěryhodné osoby.
 
Říká se: “Dobrá rada nad zlato.” Otázkou ovšem je, pro koho je ono zlato určeno. Každý investiční poradce je někým placen. Někdy klienty, tedy přímo vámi, jindy spolupracuje např. s nějakou investiční společností. A znamená to tedy, že ne vždy a ne všechna doporučení investičního poradce musejí být výhodná (pouze) pro vás. Někdy jde i o provizi, kterou může investiční poradce získat za investiční doporučení.
 
Základní zásadou je být vždy obezřetný, dát na vlastní rozum a nenechat se umluvit k ničemu, co nechcete. Investovat proto, že vás někdo jednoduše ukecal, není nejmoudřejší. Jedná se o vaše peníze, vaši budoucnost, nebo dokonce budoucnost vašich dětí!
 
Slyšeli jste už o dalších zajímavých investičních možnostech, jakými jsou například investice do P2P půjček? Zjistěte víc hned teď!
 

Aktuální žádosti o půjčku

Více žádostí o půjčku

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h