Před investováním do akcií si ujasněte, jaká míra rizika je pro vás únosná

 
Jste-li investorem, který se rád orientuje na investičních trzích sám a nevyužíváte služeb investičních společností, vaše peníze tedy nejsou součástí portfolia investičních, podílových nebo akciových fondů, pak pro vás může být investování do akcí zajímavou a adrenalinovou záležitostí.
 
Investujete-li do akcií, neměly by být tím jediným, do čeho jste své peníze vložili. Vždy pamatujte na zlaté pravidlo diverzifikace portfolia a uložte své peníze i do konzervativnějších investičních nástrojů, jakými jsou dluhopisy nebo třeba investičních drahých kovů. Ovšem přílišná diverzifikace také škodí.
 
Investici do akcií, stejně jako kterákoliv jiné, by mělo předcházet jedno: Ujasněte si, jaká míra rizika je pro vás únosná. A mějte na paměti, že kolísavost cen není totéž co riziko.

 

Jak investovat do akcií? Jak investovat na burze?

 
Investování na burze je v určitých ohledech stejné jako každé jiné investování. V čem? V tom, že své investici musíte věnovat pravidelnou pozornost a úsilí. Měli byste mít předem stanovený plán, investovat dle něj a držet se cíle, který jste si stanovili – měli byste mít jasno i v tom, proč investujete. A jaká je pro vás ještě přijatelná míra rizika. Samozřejmostí už je, že bez patřičných znalostí či podpory, se do ničeho takového pouštět nebudete, uškodili byste tím sami sobě.
 
Věděli jste o tom, že s investováním do peer-to-peer půjček se mohou pojit velmi zajímavé výnosy? Zjistěte víc hned teď!
 
 

Aktuální žádosti o půjčku

Více žádostí o půjčku

Zákaznická infolinka 844 841 841 Po-Pá 9-17h